Przyrodnicza Gra Terenowa – Rzepin 11.05.19 godz. 11:00

Rywalizacja, nagrody, świetna zabawa, strategie zespołowe – to wszystko czeka na uczestników Przyrodniczej Gry Terenowej w Rzepinie!

Przyrodnicza Gra Terenowa polega na odnalezieniu specjalnie przygotowanych punktów zadaniowych w rozproszeniu na terenie parku. Drużyny mają za zadanie odnaleźć punkty i rozwiązać zadania, które tam się znajdują (np. rozpoznanie gatunku owada żyjącego na danym drzewie, dla podpowiedzi leżał będzie atlas owadów; rozpoznanie gatunku drzewa przy wykorzystaniu atlasu drzew; rozwiązanie zagadki logicznej itp.). Za odpowiedzi oraz czas ukończenia przyznawane będą punkty aby ustalić klasyfikację drużyn. W czasie gry uczestnicy dodatkowo uczą się myślenia strategicznego, planowania działania w czasie i współpracy zespołowej.

Popularyzacja i edukacja przyrodnicza jest często przez rodziców pozostawiana nauczycielom. Dlatego gra terenowa ma za zadanie zachęcić do wspólnego rodzinnego spędzania czasu na łonie natury i wspólne poszerzanie wiedzy. Przy okazji przybliży uczestnikom przyrodę parku i nie tylko.

Wszyscy uczestnicy otrzymają edukacyjne upominki przyrodnicze. Dla 3 najlepszych drużyn w każdej grze przewidziano nagrody o tematyce przyrodniczej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Kilka zasad:

 1. Gra terenowa odbędzie się na terenie parku przy ul.B. Chrobrego w Rzepinie.
 2. Czas trwania zabawy to 2 godziny.
 3. Udział w zabawie jest bezpłatny.
 4. Zgłoszenia uczestników – drużyn dokonywane podczas wydarzenia.
 5. Liczba drużyn biorących udział w zabawie ograniczona.
 6. Drużyna musi składać się z 1 osoby dorosłej – rodzic/opiekun, dziadek/babcia, starsze rodzeństwo, oraz 1 dziecka.
 7. Zabawa będzie polegała na wykonywaniu zadań i rozwiązywaniu zagadek rozmieszczonych na terenie parku.
 8. Ukończenie zabawy jest równoznaczne z wykonaniem wszystkich zadań w wyznaczonym czasie.
 9. Zadania nie muszą być wykonywane według numeracji.
 10. Na wynik drużyny składać się będą punkty za poprawne wykonanie poszczególnych zadań oraz końcowe punkty premiowe za czas potrzebny na ukończenie zabawy.
 11. W czasie trwania zabawy drużyna nie może się rozdzielać.

https://www.facebook.com/events/285132349073093/

Zachęcamy także:

Bądź na bieżąco z tym co w Dziupli piszczy – przypomnimy Ci o nadchodzącym wydarzeniu oraz opowiemy jak było na naszych akcjach!