Akademia Dziuplaka!

Już 18. maja br. mieszkańców Słubic i okolic zapraszamy na Akademię Dziuplaka! Akademia to warsztaty w formie klasy na świeżym powietrzu. Opowiemy na nich o zwierzętach mieszkających w dziuplach – dziuplakach. Porozmawiamy o pomaganiu i ochronie dziuplaków. Zorganizujemy warsztaty plastyczne. Wspólnie z ornitologiem sprawdzimy jakie ptaki zamieszkały w tym roku w naszych skrzynkach lęgowych powieszonych w parku. Pokażemy jak powiesić skrzynki dla puszczyka i nietoperzy – metodą alpinistyczną (wspinanie się na drzewo przy pomocy specjalnych lin)!

Startujemy o godzinie 11:00 w parku przy Alei Niepodległości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych – dużych i małych 🙂

Kontrola skrzynek lęgowych dla ptaków przeprowadzona przez specjalistę ornitologa jest częścią projektu DZIKI PARKing dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty Akademia Dziuplaka oraz wieszanie skrzynek lęgowych przez arborystę są dofinansowane ze środków Gminy Słubice.