Pierwsze Spotkanie z Przyrodą – termin

Pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkania z Przyrodą” odbędzie się 29.11.2013 (piątek) o godzinie 17:30 w sali nr 18, w Collegium Polonicum 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież i dorosłych)!

PS. Ze względu na szczegółowość prezentowanych informacji prezentacja jest przeznaczona dla osób powyżej 7. roku życia.

plakatJedną z pierwszych inicjatyw naszej Fundacji będzie organizacja cyklu spotkań pod nazwą „Spotkania z Przyrodą”, których zadaniem jest przybliżenie zainteresowanym osobom otaczającej nas przyrody w ciekawy i zaskakujący sposób. Spotkania będą polegały na prezentacji przez kompetentną osobę wcześniej zaproponowanego tematu czy zagadnienia, a następnie dyskusji na dany temat poprzez zadawanie dodatkowych pytań oraz zgłaszanie własnych doświadczeń i obserwacji.

Pierwsze spotkanie, na którym przedstawiona zostanie prezentacja pod tytułem „Dzięcioł czarny – lekarz, którego interesują głównie martwi pacjenci”, przybliży nam świat tych leśnych inżynierów. Zastanowimy się czy trafne jest popularne sformułowanie „dzięcioł- lekarz drzew”, a także poznamy bliżej największego przedstawiciela tej grupy ptaków. Spotkanie poprowadzi Natalia Duer.

Pierwsze spotkanie ma również na celu przedstawienie słuchaczom naszej Fundacji oraz umożliwienie wstępnej orientacji czy w Słubicach i okolicy mieszkają miłośnicy przyrody, chętni do tego typu spotkań. Będzie można również zgłosić swoje propozycje na działalność Fundacji, inicjatywy przyrodnicze oraz tematy na następne spotkania.