Festiwal Przyrodniczy Szumiące Trawy 2022!

Niebawem rusza druga edycja Festiwalu Przyrodniczego Szumiące Trawy!

Na początek – od 12 do 16 września przeprowadzimy warsztaty „Czytamy o przyrodzie” w szkołąch, przedszkolach i innych placówkach. Rozdamy tam zestawy książek, które mają zachęcić do pogłębiania wiedzy przyrodniczej oraz zachwycenia się jej pięknem.

Ostatni dzień Festiwalu – 17.09.2022 r. (sobota), będzie wydarzeniem głównym.

W parku przy ulicy Ogrodowej w Górzycy będą organizowane gry i zabawy o tematyce przyrodniczej, czytanie o przyrodzie „na trawie”, warsztaty przyrodnicze i inne atrakcje dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Będą stoiska instytucji i organizacji przyrodniczych, malowanie buziek, rękodzieło, stoisko gastronomiczne, pokaz sprzętu arborystycznego.

Punktem kulminacyjnym będzie rozmowa z zaproszonymi autorami książek, w których przyroda jest tematem przewodnim. W tym roku będziemy rozmawiali o przyrodzie na obszarach silnie przekształconych przez człowieka. Zaproszeni autorzy to Anna Jodełka („Leśne warsztaty Poradnik dla nauczycieli, edukatorów i rodziców”), Paweł Pstrokoński („Wszystkie Okna dla oknówek Ptasie historie z sąsiedztwa”) oraz Jan Mencwel („Betonoza O tym jak się niszczy Polskie miasta”).
Program wydarzenia:
11:00 – start, przywitanie gości i uczestników
12:00 – rozmowa z Anną
13:00 – warsztaty dla dzieci
14:00 – rozmowa z Janem i Pawłem
15:00 – spacer przyrodniczy


Festiwal jest częścią projektu „Przyroda na Zboczu Doliny” realizowanego w partnerstwie ze Stacją Terenową Klubu Przyrodników w Owczarach – Muzeum Łąki.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut
Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030