Potrójne zaproszenie :D

Pragniemy Państwa zaprosić na trzy wydarzenia:
1. Kontrola skrzynek lęgowych dla ptaków w dwóch parkach słubickich. 
Już po raz trzeci sprawdzimy jakie ptaki zamieszkały w powieszonych wraz z uczniami „budkach dla ptaków”. To okazja by obejrzeć ptaki (dorosłe i pisklęta) z bardzo bliska. Ptaki będą też obrączkowane. Warsztaty poprowadzi znany Państwu ornitolog Paweł Podkowa.
Zapraszamy 24.05.2018 r. o godzinie 13:00 do parku przy Alei Niepodległości, a o godzinie 15:30 do parku przy cmentarzu komunalnym (spotykamy się na parkingu).
2. Spotkanie z Przyrodą
Tym razem temat: „Wolność Tomku w swoim domku, czyli słów kilka o muszlach.
Warsztaty Konchologiczne”. Spotkanie będzie podejmowało tematykę związaną z szeroko pojętą konchologią (nauka o muszlach) mięczaków. Omówimy funkcje muszli, ich budowę, role w kulturze, znaczenie gospodarcze, ale przede wszystkim bioróżnorodność mięczaków. Na Spotkaniu będzie możliwość obejrzenia wybranych egzemplarzy. Prowadzącym będzie Michał Oźmiński, doktorant Wydziału Biologii UAM w Poznaniu, który od wielu lat zbiera muszle i jest posiadaczem pokaźnej kolekcji.
Zapraszamy 24.05.2018 r. o godzinie 18:00 do sali 18 w Collegium Polonicum.
3. Płazia Akademia
Będą to już drugie zajęcia w ramach Płaziej Akademii. Pierwsze uznaliśmy za bardzo udane. Tym razem godzinne warsztaty terenowe poprowadzimy przy stawie pomiędzy boiskami SOSiR (ul. Sportowa). Opowiemy o stawie i jego mieszkańcach. Będziemy łapali i przedstawiali wszytko co tam żyje. A żyje bardzo wiele! Skupimy się oczywiście na płazach i opowiemy dlaczego i jak je chronić.
Zapraszamy 25.05.20218 r., od rana trzy grupy szkolne (rezerwacja godziny rozpoczęcia zajęć telefoniczna!). Wieczorem, o godzinie 19:30 zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców.
Płazia Akademia jest jednym z działań w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Słubice.