Kolejny sezon Spotkań z Przyrodą zaczynamy od NIEZWYKŁYCH DRZEW

6. października 2016 r. (czwartek) o godzinie 18:00 w Collegium Polonicum (sala 18) rozpoczynamy już czwarty sezon Spotkań z Przyrodą! 🙂 O czym będziemy mówić tym razem? Temat to „Niezwykłe drzewa”. I nie będzie to drewniane gadanie o gatunkach drzew. Drzewa nie są nudne. One są niesamowite. Wystarczy poznać je trochę bliżej. Dlaczego są takie potężne? Jakim cudem potrafią przeżyć setki, a nawet tysiące lat? Co nam dają? Czy potrafią ze sobą rozmawiać? Na te i inne pytania odpowiemy na Spotkaniu w czterech ścianach Uczelni. A później…

9. października 2016 r. (niedziela) o godzinie 11:00 w parku przy Alei Niepodległości odbędą się zajęcia terenowe, na których porozmawiamy m.in. o tym dlaczego drzewa zrzucają liście na zimę, ile jest ich na pojedynczym drzewie i do czego im służą. Następnie przejdziemy się wspólnie po parku i nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Jest ich tam aż około 30!

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych mieszkańców Słubic i okolic. Wstęp wolny!

drzewa

 

Najbliższe Spotkanie z Przyrodą jest częścią projektu Mobilny Ośrodek Edukacji Przyrodniczej dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie.