Dziki Poznań powraca

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych serdecznie zaprasza wszystkich Poznaniaków (i nie tylko) na kolejny przyrodniczy spacer po Poznaniu. W sobotę 9 grudnia 2017 roku zabierzemy Państwa na około dwugodzinną wycieczkę w okolice Dębiny. Nadchodzi zima. Najwyższa pora przyjrzeć się bliżej taktykom unikania zimowego zimna przez zwierzęta. Skąd się biorą tysięczne stada krukowatych na jesiennym niebie? Dlaczego nie każdego roku możemy obserwować obsiadające jarzęby stada jemiołuszek? Czy gil to gość z północy? Dlaczego na zimę w mieście przybywa ptaków? Jaką wartość przyrodniczą mają forty? I jak spędza zimę żaba moczarowa? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas wspólnej wycieczki. Porozmawiamy także o tym, w jaki sposób możemy pomóc naszym dzikim sąsiadom przetrwać trudny czas oraz czy na pewno powinniśmy dzielić się z kaczkami i łabędziami pachnącym chlebem.

Czekamy na Państwa 9 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00 przy przystanku autobusowym Piastowska (przy ul. Piastowskiej 98). Prosimy o zabranie ciepłej, wygodnej odzieży, termosy z ciepłą kawą i herbatą również są jak najbardziej wskazane 🙂 Do zobaczenia!

P.S. Prosimy dzień przed wycieczką sprawdzić aktualności na stronie wydarzenia – w razie opadów deszczu, wycieczka zostanie odwołana.

Dołożymy wszelkich starań, żeby spacery odbywały się przynajmniej raz na kwartał. Dziki Poznań to inicjatywa, którą chcemy kontynuować, by dzielić się z Państwem naszą wiedzą przyrodniczą i wspólnie odkrywać tajemnice poznańskiej przyrody. Niestety pewne trudności logistyczne nie pozwalają nam organizować spacerów częściej (stąd ostatnia długa przerwa) Zrobimy jednak wszystko, by powrócić do większej częstotliwości, kiedy tylko będzie to możliwe. Tymczasem zapraszamy Państwa do śledzenia naszego profilu facebook i do uczestniczenia w organizowanych wydarzeniach 🙂